نکات بهداشتی به شهروندان محترم جهت خرید آجیل و تنقلات در ایام نوروز

نکات بهداشتی به شهروندان محترم جهت خرید آجیل و تنقلات در ایام نوروز

بر اساس سنت دیرینه شهروندان عزیز هرساله نسبت به خرید آجیل و تنقلات شب عید اقدام می نمایندوبا توجه به اینکه مواد غذایی مذکور  باید با حساسیت و آگاهی بهداشتی خریداری و مصرف گردندگروه مهندسی بهداشت محیط شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خمینی شهر  توصیه های بهداشتی زیر را به شهروندان ارایه می نماید

۱ ـ خرید از فروشگاه هایی انجام دهید که دارای پروانه کسب و مجوز فعالیت می باشند .

۲ـ ازفروشگاه هایی خرید نمایید که چیدمان اجناس آن ها با پالت گذاری مناسب بوده ، دما ، رطوبت و شرایط    محیطی و ساختمانی آن ها مطلوب باشد .

۳ ـ ازخرید محصولات بسته بندی شده بدون مجوزهای بهداشتی جداً خودداری نمایید .

۴ ـ ازخرید هرگونه مواد غذایی از دست فروش ها و دوره گردها جداً خودداری نمایید .

۵ ـ خرید آجیل بسته بندی شده و دارای پروانه بهداشتی به این معنا است که می توانید ازعدم وجود مهمانان   ناخوانده ( ازقبیل آفلاتوکسین ، کپک ، حشرات ، رنگ ها و … ) آسوده خاطرباشید .

۶ ـ به ظاهرآجیل خوب توجه کنید حفره یا کپک زدگی از نشانه های کهنگی آجیل است ( اگر داخل آجیل ،     بقایای حشرات مرده یا زنده را دیدید نشانه کهنگی و فساد آجیل است ) .

۷ ـ هنگام خرید آجیل به بوی آن توجه کنید . آجیل تازه نباید هیچ گونه بوی نامطبوعی داشته باشد ( نه بوی  ماندگی ، نه بوی تند و نه بوی ترشیدگی ) .

۸ ـ ازمصرف مغزگردوی سیاه شده خودداری کنید ، رنگ سیاه این مغزها ممکن است به علت رشد کپک هــا و قارچ هایی است که سموم خطرناک تولید می کنند

۹ـ ازمصرف ذرت فرآوری شده رنگی و طعم دار فله ای و بدون مشخصات  و مجوزهای بهداشتی جداً خودداری  نمایید .

۱۰ ـ ازخرید و مصرف آجیل و مغزهای براق جداً خودداری نمایید . این مواد براق برای افزایش زمان ماندگاری ،   جذاب شدن آجیل و دادن طعم ترشی و از بین بردن طعم ماندگی و کهنگی به آجیل اضافه می شود و مصرف  بیش از حد آن برای سلامت مصرف کنندگان مضر می باشد .

۱۱ ـ اگر می خواهید آجیل را برای مدت طولانی نگه داری کنید می توانید آن را با پوست درون ظرف های   دربسته به مدت ۶ ماه در یخچال و به مدت یک سال در فریزر نگه داری کنید .

۱۲ـ ازخرید آجیل و تنقلات که خارج از مغازه و درمعرض آلودگی های محیطی قراردارد خـــــــودداری  فرمایید .

مهندس محمدی مسئول گروه مهندسی شبکه گفت همشهریان گرامی می توانند  در صورت مشاهده عدم رعایت موازین بهداشتی در مراکز تهیه،توزیع و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی با شماره  تلفن۱۹۰ و یا ستاد فوریت های سلامت محیط مرکز بهداشت شهرستان خمینی شهر با شماره تلفن ۳۳۶۱۲۲۴۴   تماس حاصل نمایند

You can also get insights http://best-essaywriter.net/ for specific portion of your data by selecting only specific cells